Kiedy występuje przezroczysta flegma z gardła?

Kobieta łapie się za szyję, bo czuje przezroczystą flegmę w gardle.

Flegma jest powszechnym zjawiskiem, które w pewnym momencie dokucza każdemu. Posiadanie nadmiaru flegmy w gardle może być problemem, zwłaszcza gdy blokuje ona drogi oddechowe i utrudnia oddychanie. Jeśli masz uporczywą flegmę w gardle, może to wskazywać na problem zdrowotny, którym musisz się zająć. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Co to jest czysta flegma z gardła?

Flegma to gęsty, lepki śluz składający się z wody, soli i innych substancji, który organizm wytwarza, gdy walczy z infekcją. Czasami możesz mieć nadmierną ilość flegmy w gardle. Może to prowadzić do różnych problemów, w tym kaszlu, częstych infekcji gardła i dusznego nosa. Istnieją dwa rodzaje flegmy: flegma przejrzysta i flegma biała. Czysta flegma to lepka i gęsta substancja, która jest biała lub bezbarwna. Jest zwykle spowodowana infekcją bakteryjną lub wirusową. Biała flegma występuje, gdy organizm wytwarza więcej śluzu w celu zwalczenia infekcji.

Co może oznaczać przezroczysta flegma w oskrzelach?

Przezroczysta flegma w oskrzelach (części płuc, gdzie drogi oddechowe rozgałęziają się jak żyły liścia) może sygnalizować infekcję w twoich drogach oddechowych. Infekcja bakteryjna oskrzeli jest zwykle poprzedzona bólem gardła, katarem (zapalenie błony śluzowej nosa), kaszlem, niską gorączką i przekrwieniem klatki piersiowej. Wirusowemu zakażeniu oskrzeli towarzyszy zwykle suchy kaszel, lekka gorączka oraz złe samopoczucie lub ogólne osłabienie.

Jakie schorzenia powodują przewlekły kaszel z flegmą?

Kaszel jest naturalną odpowiedzią organizmu na usunięcie flegmy, która zebrała się w płucach i oskrzelach, co jest spowodowane infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, alergiami lub narażeniem na toksyczne opary, lub dym. Jeśli cierpisz na częsty kaszel z flegmą, możesz mieć jeden z następujących stanów:

Zapalenie oskrzeli – jest to zakażenie błony śluzowej oskrzeli, spowodowane przez grypę lub infekcję bakteryjną. Zazwyczaj zaczyna się od suchego kaszlu, który może przejść we flegmę. 

Astma – jest to choroba płuc, która powoduje kaszel, świszczący oddech i flegmę.

Alergie – kaszel spowodowany alergią może stać się przewlekły, jeśli pacjent jest stale narażony na kontakt z alergenami.

Jak wyeliminować odkrztuszanie plwociny?

Wykrztuszanie plwociny odnosi się do jej obecności w drogach oddechowych wraz z flegmą. Wskazuje ona na istnienie infekcji bakteryjnej w drogach oddechowych i płucach. Plwocina może mieć żółty lub zielony kolor. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby wyeliminować odkrztuszanie plwociny i flegmę w gardle:

Inhalacja parowa jest jednym z najbardziej podstawowych, ale skutecznych środków domowych do usuwania flegmy z gardła. Pomoże to również w otwarciu zatłoczonych zatok i złagodzeniu zatorów, zwłaszcza jeśli masz infekcję. 

Woda jest najbardziej niezbędnym elementem dla Twojego organizmu. Wypłukuje ona toksyny i zanieczyszczenia z Twojego ciała poprzez oddawanie moczu. Pij dużo wody każdego dnia, aby Twój organizm został nawodniony. 

Zdrowa żywność jest bardzo ważną częścią Twojej codziennej diety. Takie jedzenie zawiera niezbędne składniki odżywcze i witaminy, których Twój organizm potrzebuje, aby pozostać zdrowym.

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart